Zámek Svijany

Název přednášky: Koruna Himálaje
Termín přednášky: 20. 9. 2019, 18:00
Místo konání: Horolezecký festival Český Ráj, Zámek Svijany, Svijany 30

Přednášky Radka Jaroše vycházejí z jeho více jak 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce. Zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic, jejichž cílem bylo postupně stanout na všech čtrnácti nejvyšších vrcholech světa. Díky Radkova pohledu na svět a jemu přirozené otevřenosti nabízejí Radkovy přednášky nevšední příležitost nahlédnout do zákulisí velkých expedic, klukovských snů a splněných přání.

Každý si dnes může zaplatit trek okolo Annapurny nebo výšlap do Base Campu pod Everestem. Stovky horolezců se každoročně pokouší i o samotné vrcholy včetně toho nejvyššího, Mt. Everestu, nebo nejobávanějšího - vrcholu hory K2. Nicméně dosáhnout na ně se podaří jenom těm nejvytrvalejším, nejodhodlanějším, nejpřipravenějším. Také těm, kterým přeje štěstí, které je u všech podobných výprav nezbytné. Radkův příběh je skládanka všech těchto faktorů a jeho zkušenosti a zážitky mohou být krásným příkladem nebo motivací pro ostatní.
Po besedě bude následovat autogramiáda a možnost zakoupit si za festivalové ceny Radkovy knihy, trika a další věci.
Beseda na našem festivalu bude poslední před jeho odjezdem na další expedici, kam odlétá ihned po přednášce. Moc si Radkova přístupu a vztahu k našemu festivalu vážíme a na další expedici mu držíme palce.
Kam to bude? Prozradí 20. 9. na Horolezeckém festivalu Český ráj ve Svijanech.

Festival probíhá 20.-22. 9. 2019 na Zámku Svijany.

V rámci programu budou promítnuty i filmy:
Manaslu a Annapúrna objektivem Radka Jaroše, dva filmy, promítáno bude v sobotu 21. 9.2019

Více na https://www.hfcr.cz/

Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube