Sušice

Název přednášky: Koruna Himálaje na Extreme challenge
Termín přednášky: 16. 10. 2021, 18:30
Místo konání: Tradiční Kloub, T. G. Masaryka 120

Přednáška je součástí pozávodního programu Extreme Challenge.

Vstupenky:
V předprodeji za 190 Kč on-line na www.kulturasusice.cz, případně bude možnost zakoupit osobně v prodejně HIGH POINT, Náměstí Svobody 50, 342 01 Sušice.
Nebo na místě za 250 Kč (Tradiční Kloub, Sušice).

O závodě Extreme challenge
Extreme challenge v sobě kombinuje běh, paragliding, horské kolo a kajak. Jeho historie se začala psát v roce 2006, kdy ještě pod původním názvem Bobi cup začali závodníci překonávat své limity v úžasném prostředí Šumavy.
Závod má tři kategorie:
Tým - V týmové kategorii se tým skládá ze 4 závodníků, z nichž každý se specializuje na jednu vybranou disciplínu a v průběhu závodu si předávají štafetu.
na EX - Oproti tomu je kategorie na EX pro opravdové fajnšmekry, kteří si chtějí sáhnout na své dno. Všechny disciplíny absolvují sami a bez jakéhokoliv odpočinku mezi nimi.
Hobby - Ta je určená pro nadšené sportovce, kteří se chtějí účastnit závodu, ale nejsou držiteli pilotního průkazu na paraglide. Ze Svatoboru/Kalov tedy nepoletí, ale poběží. Platí to pro kategorie HOBBY jednotlivců tak HOBBY týmy.
Více o závodě na www.exchallenge.cz

Přednáška Radka Jaroše - Koruna Himálaje
Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech jejich hlavních vrcholech! Výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši těm nejvyšším horám. Meta, které dosáhlo bez kyslíkových přístrojů zatím jen ani ne dvěma desítkám horolezců z celého světa. Spousta těch, kteří se za tímto snem vydali, ho nikdy nedosáhne.
Cesta dalších navždy skončila za hranicí věčného ledu a sněhu. Desítky pokusů, kdy se člověk vydává do tzv. „zóny smrti“. Extrémní klima, mráz, vichřice, ale také jenom třetina kyslíku oproti tomu co dýcháme tady dole. Ve skutečnosti ale vlastně nejde jenom o štíty Himálaje. Čtyři klenoty této koruny se tyčí v pohoří Karakoram, severozápadně od Himálaje.
V roce 2014 Radek Jaroš úspěšně vystoupil na vrchol K2 a stal se teprve 15. člověkem na světě a prvním Čechem, který získal „Korunu Himálaje“ – tedy výstupy na všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje.
Přednáška vychází z jeho více než 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce, zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic. Díky Radkově pohledu na svět a jemu přirozené otevřenosti nabízejí nevšední příležitost nahlédnout do zákulisí velkých expedic, klukovských snů a splněných přání.

Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube