Sokolov

Název přednášky: Koruna Himálaje
Termín přednášky: 16. 5. 2019, 19:00
Místo konání: Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum, Husitská 2053

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum, příspěvková organizace a Klub českých turistů, odbor Krušné hory Sokolov Vás zvou na přednášku s besedou: Radek Jaroš - Koruna Himálaje.
Výstupy na všech 14 nejvyšších vrcholů světa v příběhu známého českého horolezce.

Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech jejich hlavních vrcholech! Výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši těm nejvyšším horám. Meta, které dosáhlo bez kyslíkových přístrojů zatím jen ani ne dvěma desítkám horolezců z celého světa. Spousta těch, kteří se za tímto snem vydali, ho nikdy nedosáhne. Cesta dalších navždy skončila za hranicí věčného ledu a sněhu. Desítky pokusů, kdy se člověk vydává do tzv. „zóny smrti“. Extrémní klima, mráz, vichřice, ale také jenom třetina kyslíku oproti tomu co dýcháme tady dole. Ve skutečnosti ale vlastně nejde jenom o štíty Himálaje. Čtyři klenoty této koruny se tyčí v pohoří Karakoram, severozápadně od Himálaje.

vstupné: 200 Kč
předprodej vstupenek: Sokolovské Infocentrum, MDK Sokolov (tel. 359 808 729) / Sekretariát Gymnázia Sokolov, Husitská 2053

Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube