Nové Město na Moravě

Název přednášky: Koruna světa - Aconcagua, Jižní Amerika
Termín přednášky: 24. 1. 2019, 18:00
Místo konání: Kulturní dům, Tyršova 1001

Benefiční přednáška pro Domácí hospic Vysočina a Centrum Zdislava. Výtěžek z přednášky bude rozdělen mezi tyto dvě organizace.
https://www.hospicvysocina.cz/
https://zdislava.nmnm.cz/

Vstupné na místě 180 Kč. Děti do 15 let, OZP/OZZ, důchodci 90 Kč.
Pro zájemce, kteří by chtěli pořídit vstupenky dopředu, bude v předprodeji OMEZENÝ POČET vstupenek za cenu 180 Kč. Předprodej od pondělí 17. 12. v Informačním centru Nové Město na Moravě.
Zbývající, větší část vstupenek bude ponechána k prodeji až těsně před přednáškou v místě konání.

Expedice KORUNY SVĚTA.
Na konci roku 2018 se vydávám do Jižní Ameriky. Moje cesta začne na nejnižším místě, v podstatě u hladiny moře, pardon, Tichého oceánu. A to na Rapa Nui (Velikonoční ostrov), místě plném mystiky a záhad. Následuje přesun do Santiaga a autobusem do Mendozy. Tady se spojím se svým spolulezcem Jirkou Tůmou. Ten se v oblasti už aklimatizuje. Víceméně ihned vyrážíme směr základní tábor pod nejvyšší horou Jižní Ameriky Aconcaguou. Aklimatizace a výstup. Pokud se zadaří, máme v plánu za odměnu jeden z nejdelších raftů v Jižní Americe. Délka 75 km.
Potom přesun do Chile a v oblasti pouště Atacama výstup na sopku Ojos del Salado, což je s 6893 m druhý nejvyšší vrchol západní polokoule, nejvyšší hora Chile a zároveň nejvyšší aktivní vulkán na Zemi.
Takže nudit se nebudeme. V tuto chvíli sám nevím jak na jihoamerickém kontinentu uspěji, vše se ale dozvíte v lednu 2019...

Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube