Peklo v buši

To peklo trvalo pět hodin. Nejde však o požár, který vidíte na fotkách, ale o to, že mě Michal vzal na vyjížďku 86 kilometrů a 1735 nastoupaných metrů. Jak už jsem psal na Instagramu, naštěstí je po nemoci. Nakonec musím si zvykat, při Crocodile Trophy takových etap bude osm po sobě bez jedinýho dne odpočinku. Sžívám se se svým novým celoodpruženým Authorem a v podstatě nemám nic, než slova chvály a obdivu. Především při sjezdech jde o zcela jiný zážitek. Místy sám nechápu, co si na něm dovolím sjet. Je to jedna velká radost!
Pokud jde o požár, jde o cílené vypalování podrostů v džungli, které mají hasiči pod kontrolou. V dobách největších veder a větrů zabraňuje nekontrolovanému šíření ohně. Je pravda, že i naše malá projížďka podél těchto ohňů mi udělala obrázek, jak hrozná je potom realita běsnícího živlu.
Nicméně alespoň jsme se chvilku ohřáli. Teploty v Austrálii jsou pro nás zatím největším překvapením a to opravdu do mínusu. Ondra Slezák, u kterého bydlíme, jel tento víkend na závody do vnitrozemí a tam měli v noci -6 stupňů. Teplota, která je venku, téměř koresponduje s teplotou uvnitř domu. Já osobně jsem si vzal jediné kalhoty, se kterými plánuji na výstup na nejvyšší australský vrchol, jinak samé kraťasy a trika. Ohřívat se chodíme do teplé sprchy.
Zítra mi dal trenér Ondra TVO (tréninkové volno) a tak s Olgou vyrážíme na prohlídku centra Sydney. Čeká nás cesta vlakem a vyfasovali jsme skládací koloběžky pro větší mobilitu a protože nerad chodím pěšky. Přestože holky Iva a Hanka se o nás starají a vaří fantastickou veganskou stravu, na které si moc pochutnáváme- a to jsem velkej masožravec, pravděpodobně zhřešíme nějakou mořskou potvorou.
A ve středu mám v Sydney přednášku spojenou samozřejmě s promítáním - Moje cesta za Korunou Himaláje. Tak se na Vás těším!

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube