Na Bělehrad

„Na Bělehrad“, křičel kdysi dobrý voják Švejk. Toto zvolání se ale stalo i naším heslem pro dnešní den. To jsme však ještě netušili, že se nakonec budeme přes hlavní město Srbska motat tři hodiny. Ve finále ještě Pavel Hendrych předvedl parakotoul při přejezdu tramvajových kolejí. Řidič za ním jedoucího vozidla předvedl ukázkovou reakci a jeho vůz měl naštěstí spolehlivé brzdy, takže pokračujeme dál všichni čtyři.
Další problém na dnešní cestě se vyskytl, když mi přestal fungovat přesmykač a několik desítek kilometrů jsem musel jet jen na malý tác. Finále tohoto příběhu bylo, že při rozjezdu na semaforech jsem „brutálně“ šlápl do pedálů a levá klika mu zůstala viset na botě. Což bylo naštěstí v nulové rychlosti… I takováhle příhoda by někdy mohla mít fatální následky. Naštěstí Tomáš Pojezný, který předtím sháněl šroubek do přezky k mým tretrám, se zanedlouho objevil i se šroubkem a správným klíčem na opravu upadnuté kliky a mohli jsme opět zvesela vyrazit dál.
Krásná příhoda se nám stala hned ráno, kdy silnice začala na místní podmínky nečekaně stoupat do kopce. Přesto, že jsme do této doby měli krásně nacvičenou jízdu v zákrytu a střídání se na špici, Pavel Prokop si nečekaně udělal desetimetrový náskok, který neustále udržoval. Pořád mi vrtalo hlavou, o co tady jde, ale záhy jsem pochopil. Předjel mě náš doprovodný vůz a minimální rychlostí jel přede mnou a Olí. Mával jsem na něj, ať mi nesmrdí pod nos a že do kopce nám jeho závětří nepomůže. Na můj vkus to trvalo dost dlouho, než odjel, ale potom se ihned zařadil před Pavla, který měl už zmíněný náskok. Až v tu chvíli jsme si všimli, že na zadních dveřích našeho Mována je přidělaná kamera, která snímala vedoucího závodníka a v dáli za ním „peloton“. Před výjezdem ji tam samozřejmě namontoval Pavel. Je vidět, že si neuvědomuje, že film se tvoří až ve střižně. A jestli bude takhle vysírat dál, tak ve filmu bude pouze vlát na konci pelotonu ☺.
Mezi sebou řešíme, jestli dál pokračovat na silničních kolech a polykat kilometry rychleji, ale v tom případě se probíjet mezi auty, nebo se vydat po šotolinách Podunajské stezky. Chytřejší budeme po zítřejší etapě, až vstoupíme na rumunské cesty.

Komentáře


Obrázek uživatele Eva
Ahoj Ráďo, dnes Boyard s tebou.Bylo to super, zábavný.Byli jste skvělej tým:-) Hou hou krávy jdou, nesou mlýko pod vodou:-))Fakt hustý. Hodně penízků jste vybojovali pro Nadaci Venduly Svobodové. Tys to dal jednoznačně bez chybičky. Hodně štěstí a nervů na vaší cestě. Zdravím
Obrázek uživatele Eva
Eva

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube