Morálovka

Šestý den na kole byl zatím z těch nejmíň příjemných. Dva defekty, vedro, otlačený zadky a ponurá nálada. Ta začala už na chorvatsko-srbských hranicích jednáním celníků, na které jsme si už díky Bohu odvykli. Jejich zpupnost a dávání najevo kdo je tady pánem, naštěstí patří ve většině Evropy k minulosti. Srbsko mi tak trochu připomíná Česko na začátku 90. let. Staré zaprášené fasády, rezavějící auta a mezi tím vším vyrůstající nové moderní obchůdky a firmy s posledními modely vozů. To první ale převládá. Silnice vedoucí podél nekonečných lánů kukuřice a fazolí byla tentokrát poměrně frekventovaná, zároveň ale v nejhorším stavu, co jsme zatím zažili a navíc poměrně úzká. Když k tomu ještě přidám, že do Noviho Sadu jsme po stopadesáti kilometrech dojížděli ve tmě, v součtu nešlo o pohodový den. Večer nám aspoň zpříjemnil hotel Dunav z dob starého mocnářství, který si zachoval ducha té doby. Pokud však pomineme lešenářské trubky podepírající tento architektonický skvost.

Pomalu se nám blíží první najetá tisícovka. Tak uvidíme, jak se s ní popereme. Vy můžete dnes na TV Prima zhlédnout, jak jsme se poprali pod vedením Venduly Svobodové společně s Jakubem Kohákem, Davidem Krausem a Mírou Hrabětem s nástrahami pevnosti Boyard. Já tohle uvidím až 10. října po návratu z expedice Elbrus.

Komentáře


Obrázek uživatele Eva
Ahoj Ráďo, vidím, že to nemáte vůbec lehký, ale snad bude líp. Všechny Vás obdivuju, že ujedete tolik kilometrů v takovým horku. Na Boyard s tebou už se moc těším, ale bude až v sobotu. Přeji hodně sil do dalších najetých kilometrů. Zdravím
Obrázek uživatele Eva
Eva

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube