Kola na střeše

Při včerejší večeři a ochutnávce gruzínského vína padlo rozhodnutí ohledně dnešního přesunu k ruským hranicím: kola na střechu! Cesta, kterou jsme se včera vydali do Mtskhety, je stejná jako ta, kterou jsme se dnes měli na kolech ubírat na hranice. Jelikož se jedná o jediný mezinárodní přechod mezi Gruzií a Ruskem, je neskutečně frekventovaná, plná náklaďáků a řidičů závodících s časem. Alternativní, méně vytížená cesta, tu nevede. A tak jsme se ráno rozloučili s naší paní domácí a celou Tbilisi a s koly na střeše našeho teréňáku vyrazili směrem na sever. Krajina lemující silnici byla až do Stepantsmindy, našeho cíle, velice malebná. Místy jsme projížděli v nadmořské výšce kolem dvou tisíc metrů a za oblými kopečky se začaly vynořovat zasněžené vrcholky kavkazských hor. Už jsme skoro v cíli, tedy poblíž místa, odkud povedou naše kroky k vrcholu nejvyšší hory Evropy, Elbrusu.
Ještě zbývá přebalit batohy (každý z nás máme jeden cyklo a jeden velký horský batoh a společnou brašnu s náhradními díly na kola…) a nachystat je na co možná nejpohodlnější přesun prý asi pětikilometrovým hraničním pásmem mezi gruzijským a ruským hraničním přechodem, kdy budeme odkázáni pouze na své ruce a nohy.

Komentáře


Obrázek uživatele Červená Zuzana
Krásné reporty, nádherné fotky. Myslela jsem, že padnu na chvíli za vlast, než se mi probudí roční ratolest a začne kolotoč kolem něj nanovo, ale vaše cesta mě tak zaujala, že jsem četla a četla a zrelaxovala u toho snad ještě lépe, než spánkem samotným. Smekám, přeji dobrý výstup a šťastný návrat.
Obrázek uživatele Červená Zuzana
Červená Zuzana

Obrázek uživatele Katerina
Ahojky :-) jsem šťastná za to,že jste dosáhli plánovaného vrcholu.Obdivuji vás a fandím.A taky mooc pozdravů Olči,že to jako žena,tak úžasně zvládla !!! Jsem vděčná za to,že jsem s vámi mohla sdílet alespoň pár kometrů :-) Šťastný návrat domů :-)
Obrázek uživatele Katerina
Katerina

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube