Aklimatizace a příprava na vrchol

Balíme se, protože zítra ráno vyrážíme v několika skupinách k vrcholu. My vyrážíme ve tři hodiny v noci. Dneska jsme pokračovali na aklimatizačních výstupech. Já s Olčou jsme se dostali nejdál – byli jsme ve výšce 5000 m, takže od vrcholu nás dělilo „jenom“ 600 m. To je ale samozřejmě ještě obrovská výška a neměli jsme v plánu to „dorazit“.
Nyní se chystáme podruhé přespat na LEAPRusu ve výšce 3912 m. Před dvěma dny jsme rychle nabrali tuto výšku z 2000 metrů, takže po aklimatizační stránce je to celkem náročné, ale zatím to zvládáme dobře. Předpokládám, že se ozveme zítra večer, jak jsme dopadli.

Komentáře


Obrázek uživatele Šullová Jana
Jste úžasní! Hodně štěstí,všem.
Obrázek uživatele Šullová Jana
Šullová Jana

Obrázek uživatele Tom Kozel
To tak strašně rychle uteklo od chvíle co jsem se od Vás v první etapě v Dolních Kounicích odpojoval, že to ani není možné... Tak Vám všem držím pěsti a přeji štěstí a vydařené počasí :-)
Obrázek uživatele Tom Kozel
Tom Kozel

Obrázek uživatele Eva
Držím moc pěsti ať se vrchol podaří:-)Jste borci. Už se těším na zprávičku:-)Hodně zdravíčka a šťastný návrat domů. Zdraví Eva Vrbková
Obrázek uživatele Eva
Eva

Obrázek uživatele Radek
At se zadari a pocasi vydrzi. Hodne stesti.
Obrázek uživatele Radek
Radek

Obrázek uživatele jirka
V reportáži o cestě z Tbilisi jsem zahlédl fotku jedné hory. Jedná se zřejmě o další Kavkazkou pětititisícovku Kazbek. Pokud bude mít štěstí uvidíte ji i při výstupu na Elbrus. Je to sice asi 150 km, ale ráno než se zvedne opar tak to funguje. Mám ten pohled uložený v hlavě už 33let a stojí to za to. Přeji ať se daří.
Obrázek uživatele jirka
jirka

Obrázek uživatele Tomáš Kopal
Ahoj všem Tak jsem rád že Vás Gruzie a Tbilisi tak nadchlo a že tam vše klapalo. Teď ať vydrží počasí a podaří se dnes nebo zítra vrchol. Obdiv hlavně Olče - celou cestu na kole a teď ještě vrchol Elbrusu.....................prostě je dobrá !!!
Obrázek uživatele Tomáš Kopal
Tomáš Kopal

Obrázek uživatele Tomáš Kopal a Ivana Bursíková
A ještě reakce na komentář od Jirky: ano funguje to tak - byť já mám zkušenost z druhé strany to je z Kazbegu. Když je dobré počasí je Elbrus poměrně dobře vidět a to je to ve skutečnosti skoro 190km (vzdušnou čarou). Tak Jirko pokud budete mít chuť a odvahu tak s námi třeba vyražte do Gruzie a i na Kazbeg (5034.m.n.m). Jak píše Radek ......více na www.dogruzie.com.
Obrázek uživatele Tomáš Kopal a Ivana Bursíková
Tomáš Kopal a I...

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube