Velikonoce na Vánoce a Silvestr na Aconcagui?

Možná. Odlétám sám 16. 12. 2018 Vídeň – Madrid – Santiago. Moje cesta začne na nejnižším místě, v podstatě u hladiny moře, pardon, Tichého oceánu. A to na Rapa Nui (Velikonoční ostrov), místě plném mystiky a záhad. Poté se přesunuju přes Santiago autobusem do Mendozy. Tady se spojím se svým spolulezcem Jirkou Tůmou. Ten se v oblasti už aklimatizuje. Víceméně ihned vyrážíme směr základní tábor, kde bude následovat především moje aklimatizace, otestování spolulezce a výstup na nejvyšší vrchol Jižní Ameriky – Aconcaguu. Pokud se zadaří, máme v plánu za odměnu jeden z nejdelších raftů v Jižní Americe. Délka 75 km. A také samozřejmě spoustu steaků a červeného vína.

Potom přesun do Chile a v oblasti pouště Atacama výstup na sopku Ojos del Salado, což je s 6893 m druhý nejvyšší vrchol západní polokoule, nejvyšší hora Chile a zároveň nejvyšší aktivní vulkán na Zemi. Takže nudit se nebudeme.

Zatím doma, díky panu Peckovi a jeho mašince, zkouším trochu nakopnout aklimatizaci na posteli. Ale stejně to budu muset odmakat především tam, na místě, ve výšce.

Komentáře


Obrázek uživatele Jiří Zavřel
No trochu mě trvalo než jsem to spojení velikonce s vánocema rozšifroval. Tak tradičně ať se daří Jirka.
Obrázek uživatele Jiří Zavřel
Jiří Zavřel

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube