Kdo si počká ten se dočká...

Čekáme několik dnů a neustále koukáme nahoru nahoru, kde není ani mráček a vlastně se tak nedá identifikovat, jestli předpovědi, který máme jsou správný. Ale podle toho, jak se vrací lidi zmordovaný a s tím, že posledních několik dnů nikdo nevylezl, tak je jasný že ano. Malá šance byla na přelomu roku, ale i tak vítr, který v oblasti vrcholu řádil podle jisté stupnice síly větru vyznívá takto: "ulamují se větve, chůze proti větru je normálně nemožná..."! No a pokud se k tomu téměř v sedmi tisíci metrech přidá teplota mínus 20 stupňů, výsledek je skoro -50 °C.
Naší jedinou šancí je díra 3. až 4., takže zítra ráno vyrážíme do Hnízda kondorů hnízdit i my. Následující den se přesuneme do výšky 6 000 m a v noci plánujeme vyrazit směr vrchol.
Pokud by se podařilo to co máme v plánu, za několik dnů nás čekají cestou zpátky po 14 dnech první poslové toho, že příroda není jenom kámen, sníh, led a hlína, ale taky květiny, tráva, barvy... Nikdo, kdo nezažil tyhle kontrasty si nedokáže vážit věcí co máme běžně okolo sebe. Pamatuji, když jsme se vraceli z naší úspěšné expedice na Mount Everest v roce 98 kde jsme měli základní tábor ve výšce 6400 m a strávili jsme tady téměř měsíc a půl, tak v okamžiku, když jsme se vraceli Jeepem do civilizace, najednou jsem vykřiknul, nechal zastavit a mám fotku jak šest strhaných a drsných chlapů leží okolo jednoho zakrslého rozkvetlého zvonečku...
Držte nám palce.

Komentáře


Obrázek uživatele Jitka
Jsme v očekávání dobrých zpráv, tak ať se zadaři, my se tu potime, ale vedrem 30'st.na jihu Vietnamu.
Obrázek uživatele Jitka
Jitka

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube