Hnízdo kondorů

Ráno jsme opustili tábor Plaza de Mulas ve výšce 4400 m. Ještě předtím jsme se podrobili povinné kontrole u doktorky. Prošli jsme oba, ale moje saturace - sycení kyslíku do krve byla 92, Jirkova 75. A to už se předtím sám aklimatizoval výstupem do téměř 5000 m než jsem přiletěl z Velikonočního ostrovs. Asi mě to válení se na posteli s přístrojem pomohlo! A nebo jsem Přírodní úkaz.
Šli jsme na lehko a teď lituji, že jsem si nepřibalil svůj fotoaparát Canon. Myslel jsem si že ho vezmu až potom na vrchol, ale na to asi nebude síla a prostor v batohu. Po vybudování tábora ve výšce 5080 m zůstal Jirka ve stanu a já jsem si řekl že se půjdu ještě projít. Nakonec jsem vystoupal až do tábora který se jmenuje Hnízdo kondorů a je ve výšce 5580 m. Jde o obrovské sedlo a na druhé straně se mi otevřely úžasné výhledy na další pohoří And.
V pohodě, ještě za slunce jsem se vrátil zpátky do 5000 m. To už Jirka spal, takže jsem si uvařil večeři z vody, kterou mezi tím co jsem byl nahoře on nadělal ze sněhu. A jeho čekalo 14 hodin spánku a mě zase souboj do tří hodin s tím, abych usnul. Jo, stáří je hrozná věc...

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube